Projektowanie architektoniczne i urbanistyczne

Profesjonalne i niepowtarzalne projekty budowlane w Gdańsku i w Trójmieście

W.M. Spectrum, jako biuro projektowe skupia się na realizacji różnego rodzaju inwestycji. Projektowanie architektoniczne i urbanistyczne to nasza oferta adresowana do osób prywatnych, deweloperów, firm i innych. Kształtujemy szeroko pojętą przestrzeń urbanistyczną, a także nadajemy ostateczne kształty obiektom o różnym przeznaczeniu: mieszkalnym, użyteczności publicznej, biurowym itd.

Oferowane przez nas usługi projektowania architektonicznego dotyczyć mogą także adaptacji, modernizacji, przebudowy, rozbudowy obiektów już istniejących, łącznie z inwentaryzacją. Nasza działalność obejmuje ponadto projekty koncepcyjne, budynków energooszczędnych, obiektów inteligentnych oraz prowadzenie procedur administracyjnych. Podejmujemy się także nadzoru autorskiego, aby dopilnować osobiście realizacji inwestycji urbanistycznych w Gdańsku i całym Trójmieście.

W zakresie projektowania obiektów architektonicznych, podążamy za trendami nie tylko architektonicznymi, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

Projektowanie domów w Gdańsku

Jeśli chodzi o projektowanie obiektów architektonicznych, to wśród podstawowych usług, jakie może zaoferować nasze biuro architektoniczne jest projektowanie urbanistyczne: domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Budowa wymarzonego domu to inwestycja, w jakiej przyda się pomoc specjalistów, którzy na co dzień zajmują się projektowaniem architektonicznym. Dobrze wiemy, że indywidualne plany obiektów wymagają indywidualnego podejścia do tematu. Dlatego ważna jest szczegółowa rozmowa z klientem, aby dowiedzieć się, co dla przyszłych użytkowników nowej przestrzeni jest najważniejsze. Dajemy klientom kilka pomysłów, z których wybierany jest najlepszy. Celem naszego działania jest urzeczywistnianie osobistych marzeń i oczekiwań zarówno osoby prywatnej, jak i inwestora w zakresie projektowania urbanistycznego. Każdy nasz schemat określa architekturę, wygląd obiektu, zawiera rysunki konstrukcyjne, schematy instalacji sanitarnej i elektrycznej, a także niezbędne wykazy, opisy konstrukcyjne i dokumenty. Standardy planów urbanistycznych dopasowujemy zawsze indywidualnie do potrzeb zleceniodawców.

Szeroki zakres usług architektonicznych

Ponadto W. M. Spectrum – w ramach usług architektonicznych – może zaoferować również analizę chłonności terenu. To opracowania, które pozwalają inwestorowi ocenić możliwość zabudowy danego terenu i stworzenia planu inwestycyjnego, obejmujące m.in. analizę Planu Miejscowego/decyzję o warunkach zabudowy, warunków nasłonecznienia, przesłaniania budynków, wykonanie wstępnej koncepcji bryłowo-funkcjonalnej. Dla inwestorów, którzy chcą realizować nasze plany urbanistyczne w Trójmieście, możemy także zająć się pozyskaniem wszystkich potrzebnych pozwoleń na budowę obiektu. Chętnie pomożemy również przy tworzeniu całej, niezbędnej do realizacji danej inwestycji, dokumentacji.

Za każdym razem działamy w pełni profesjonalnie, a dzięki stałej współpracy z klientem udaje nam się osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Wachlarz usług W. M. Spectrum

 • analiza chłonności terenu
 • stworzenie siatki założeń programowych inwestycji
 • inwentaryzacje
 • projekty urbanistyczne:
  • adaptacji, modernizacji, przebudowy, rozbudowy
  • koncepcyjne
  • budowlane
  • wykonawcze
  • budynków energooszczędnych
  • budynków inteligentnych
 • prowadzenie procedur administracyjnych