Projektowanie architektoniczne i urbanistyczne2018-05-21T13:57:57+00:00

Profesjonalne i niepowtarzalne projekty budowlane w Gdańsku i w Trójmieście

W.M. Spectrum, jako biuro projektowe skupia się na realizacji różnego rodzaju inwestycji. Projektowanie architektoniczne i urbanistyczne to nasza oferta adresowana do osób prywatnych, deweloperów, firm i innych. Kształtujemy szeroko pojętą przestrzeń miejską, a także nadajemy ostateczne kształty budynkom o różnym przeznaczeniu: mieszkalnym, użyteczności publicznej, biurowym itd.

Oferowane przez nas projekty budowlane dotyczyć mogą także adaptacji, modernizacji, przebudowy, rozbudowy budynków już istniejących, łącznie z inwentaryzacją. Nasza działalność obejmuje ponadto projekty koncepcyjne, budynków energooszczędnych, budynków inteligentnych oraz prowadzenie procedur administracyjnych. Podejmujemy się także nadzoru autorskiego, aby dopilnować osobiście realizacji projektów budowlanych w Gdańsku i całym Trójmieście.

W zakresie wszystkich propozycji jakie wykonujemy na co dzień, podążamy za trendami nie tylko architektonicznymi, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

Projektowanie domów w Gdańsku

Wśród podstawowych usług, jakie może zaoferować nasze biuro architektoniczne jest projektowanie domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Budowa wymarzonego domu to inwestycja, w jakiej przyda się pomoc specjalistów, którzy na co dzień opracowują tego typu projekty. Dobrze wiemy, że indywidualne projekty domów wymagają indywidualnego podejścia do tematu. Dlatego ważna jest szczegółowa rozmowa z klientem, aby dowiedzieć się, co dla przyszłych użytkowników nowej przestrzeni jest najważniejsze. Dajemy klientom kilka pomysłów, z których wybierany jest najlepszy. Celem naszego działania jest urzeczywistnianie osobistych marzeń i oczekiwań zarówno osoby prywatnej, jak i inwestora w zakresie projektowania domów. Każdy nasz projekt określa architekturę, wygląd domu, zawiera rysunki konstrukcyjne, schematy instalacji sanitarnej i elektrycznej, a także niezbędne wykazy, opisy konstrukcyjne i dokumenty. Standardy projektów budowlanych dopasowujemy zawsze indywidualnie do potrzeb zleceniodawców.

Szeroki zakres usług architektonicznych

Ponadto W. M. Spectrum – w ramach usług architektonicznych – może zaoferować również analizę chłonności terenu. To opracowania, które pozwalają inwestorowi ocenić możliwość zabudowy danego terenu i stworzenia planu inwestycyjnego, obejmujące m.in. analizę Planu Miejscowego/decyzję o warunkach zabudowy, warunków nasłonecznienia, przesłaniania budynków, wykonanie wstępnej koncepcji bryłowo-funkcjonalnej. Dla inwestorów, którzy chcą realizować nasze projekty budowlane w Trójmieście, możemy także zająć się pozyskaniem wszystkich potrzebnych pozwoleń na budowę. Chętnie pomożemy również przy tworzeniu całej, niezbędnej do realizacji danej inwestycji, dokumentacji.

Za każdym razem działamy w pełni profesjonalnie, a dzięki stałej współpracy z klientem udaje nam się osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Wachlarz usług W. M. Spectrum

  • analiza chłonności terenu
  • stworzenie siatki założeń programowych inwestycji
  • inwentaryzacje
  • projekty adaptacji, modernizacji, przebudowy, rozbudowy
  • projekty koncepcyjne
  • projekty budowlane
  • projekty wykonawcze
  • projekty budynków energooszczędnych
  • projekty budynków inteligentnych
  • prowadzenie procedur administracyjnych